kum

Tahaş seyyar kum püskürtme makinaları zor çalışma koşullarına dayanıklı ve yüksek performanslı kum püskürtme makinalarıdır.

Tahaş seyyar kum püskürtme makinalarının avantajları:

  • Çalıştırılması ve bakımı çabuk, basit ve ekonomiktir.
  • Yaklaşık 230 litre malzeme/kum kapasitelidir, tekerlekleri bu ağırlığa uygundur.
  • Gemilerin, çelik saçtan konstrüksyonların tekrar boyanmadan önce yüzeylerinin temizlenmesi, camlara desen yapma, beton yüzeylerin temizlenmesi, paslı ve çapaklı (döküm) parçaların pas ve çapaklarının temizlenmesi, (tekstil sektöründe) kot kumlama gibi çeşitli işlerde kullanılır.

Tahaş kum püskürtme makinasının yanısıra, diğer kumlama ekipmanlarını/aksesuarlarını da temin etmektedir.

TK-230 KUMLAMA MAKİNASI

Kum deposu, kum doldurma valfi, tazyik göstergesi, kum karıştırıcı valf, kumanda vanaları, özel su tutucu giriş filtresi, emniyet valfi ve tekerlek ile mücehhezdir.

8 metre kumlama hortumu; 4, 6, 8 veya 10 mm’ lik memelerden talebe göre herhangi biri; meme tutucu adaptör ve kelepçeleri ile komple bir ünite teşkil eder.

ÇALIŞMA PRENSİBİ:

Kum karıştırıcı vanası hava giriş vanasına direk bağlı olup; özel neopren bir subap ve ayar koluna bağlı bir kumanda milinden ibarettir. Hava giriş vanası hava ayar vanası ve kum karıştırıcı valf kolu açıldığında kumlama makinesi çalışmaya başlıyacaktır. Ancak zaman zam an kum ve havanın düzensiz gelmesi halinde hava ayar vanası ile kum karıştırıcı kolu ayarlanarak hava ve kumun düzenli aksaması sağlanabilir. Hava giriş basıncı 6 kg/cm² basıncın üstüne çıkmamalıdır. En ideal kumlama 5 veya 6 kg/cm² de yapılır.

Kum püskürtme memeleri TUNGSTEN CARBIDE ve BARON CARBIDE sistemdir. Kumlama Makinesinin hava sarfiyatı kullanacağınız meme çapında bağlı olup arka sayfadaki meme tablosunda izah edilmektedir.

KUMLAMA MAKİNESİNİN KULLANILDIĞI SAHALAR:

Gemi yüzeylerinin temizlenerek boyaya hazırlanması; döküm çapaklarının temizlenmesi; Demir, saç, aluminyum, cam ve buna benzer bir çok malzemenin temizlenmesi ve bu malzemelere dekoratif şekil verilmesi gibi işlemlerde kullanılarak kendi dalında zamanımızın en seri ve randımanlı iş gücünü sağlamaktadır.

Katalog için tıklayınız >>