info@tahas.com

Business Inquiry

+90 549 401 2130

Whatsapp Number

Turbo kompresör; kaliteli basınçlı hava ihtiyacı olan işletmeler için mükemmel bir seçimdir. Sunduğu avantajlar ile işletme verimliliğine artı değer katar. Bu kompresörün çalışma sistemi rotorlu, vidalı ve pistonlu modellere göre farklıdır. Dinamik kompresörler sınıfında yer almasının nedeni ise havaya kinetik enerji kazandırarak basınçlı hava elde etmesidir. 

İşletme verimliliğine sağladığı katkılarıyla turbo modeller, en fazla kullanılan basınçlı hava makineleri arasında yer alır. Bunun yanında yeni kompresör satın alacaklar için farklı kompresör modelleri kafaları karıştırabilir. Ancak santrifüj kompresör avantajlarının bilinmesi seçimi kolaylaştırır. Bu yazımızda turbo kompresör modellerinin diğerlerine göre avantajları ve nereden temin edileceğine dair bilgiler yer almaktadır. 

Turbo Kompresör Kullanmanın İşletmenize Sunduğu Avantajlar 

Genellikle yüksek devir ve düşük basınç gerektiren sektörlerde tercih edilen turbo kompresör modelleri, hava basıncını artırmak için tribün kullanır. Santrifüj kompresör olarak da anılan bu model, çalışma sistemi olarak diğer kompresörlere göre daha avantajlıdır. Çünkü olası bir arıza da detaylı bakım yapılması gereken sadece iki büyük parçası bulunur. Bu da hem bakımı kolaylaştırır hem de olası parça değişimlerini daha ekonomik kılar. 

Santrifüj kompresör, sektöre uygun seçildiğinde uzun yıllar yüksek verim ile çalışabilir. Turbo modeller, gıda, tıp, cam, petrokimya, kimya ve tekstil gibi kritik endüstri de sıklıkla kullanılır. Kullanımının oldukça yaygın olması sayesinde ise servis ve yedek parça konusunda sıkıntı yaşatmaz. Bu kompresör türünün diğer kompresör modellerine göre sunduğu avantajları maddeler halinde sıralamak gerekirse; 

İşletmenizin turbo kompresör avantajlarından yararlanabilmesi için ihtiyacınız olan hava basıncı miktarının bilinmesi gerekir. Bunun yanında kaç birimin basınçlı havayı ne kadar süre kullandığı gibi bilgilerde gerekir. Böylelikle işletme performansını şahlandıracak bir kompresör modeli seçilebilir. Ayrıca basınçlı hava verimini artıran diğer faktörlerde titizlikle ele alınmalıdır. Örneğin işletmenizin basınçlı hava sistemine uygun bir kompresör seçimi önemlidir. 

İlginizi Çekebilir: Turbo Kompresörlerin Bakımı Nasıl Yapılır?

Yüksek Verimlilik Sunan Turbo Kompresör Modelleri Tahaş’ta

Hava kalitesi yüksek, dayanıklı ve verimli bir turbo kompresör, işletmenin üretim safhasında az sorun yaşanacağı anlamına gelir. Ayrıca bakım ve parça değişim maliyetlerini de düşürür. Dolayısıyla basınçlı hava gerektiren üretim safhası sorunsuz devam eder, iş motivasyonu yükselir. Elbette tüm bunlar sonucunda iş verimliliğine kayda değer bir yarar sağlar. Ancak tüm bunlar doğru basınçlı hava makine seçimi, doğru ve zamanında servis hizmeti ve periyodik bakım ile sağlanır.

Tahaş alanında lider konumu ile pistonlu, vidalı, yağlı, yağsız ve turbo kompresör gibi farklı basınçlı hava makinesi modellerine ulaşabileceğiniz bir servis. Profesyonel ekibi ve çözüm odaklı hizmet anlayışıyla işletmenizin ihtiyacı olan basınçlı hava için en uygun makineyi önerir. Farklı kompresör tiplerinin özellikleri, avantaj ve dezavantajları konusunda sizi bilgilendirir. Böylelikle işletmenize, bütçenize ve basınçlı hava ihtiyacınıza göre en doğru seçimi yapmanızı sağlar. Üstelik olası sorunlarda ve bakım ihtiyacınızda pratikçe ulaşabilirsiniz. 

Eğer sizde işletmeniz için yeni bir kompresör almayı düşünüyorsanız TAHAŞ ile görüşmeden karar vermeyin! Çünkü Tahaş tecrübesi ile mevcut basınçlı hava sistemine uyum sağlayacak ve kaliteli hava ihtiyacınızı karşılayacak modeller konusunda size tam destek verir. En iyi fiyatlarla en doğru turbo kompresör modellerini önerir, iş veriminize katkı sağlayacak tercihler yapmanızı sağlar.  Web sitemizden ulaşarak bilgi alabilir, bu konudaki sorularınıza ise çok kısa zamanda cevap alabilirsiniz.