info@tahas.com

Business Inquiry

+90 549 401 2130

Whatsapp Number

Basınçlı boya kazanı, kimyasal veya boya uygulamalarının vazgeçilmezi olan bir ekipmandır. Manuel ve otomatik olarak tasarlanan modelleri ile kazan içerisindeki maddeyi homojen şekilde karıştırır. Kullanıma hazır kıvama gelmesi ise oldukça kısa sürer. Boya ile çalışan işletmeler, hatta amatörlerin kullanabileceği pratik kullanım özelliğine sahiptir. Bu özelliğiyle ile boya sürecini kolaylaştırır. Ancak yüksek kaliteli sonuçlar alabilmek için boya kazanı özellikleri müthiş değerli bir faktördür. Nitekim seçim yaparken fonksiyonel ve güçlü bir boya kazanı seçmek önemlidir.

Bulunduğunuz sektörde boya kazanına ihtiyaç mı duyuyor musunuz? Seçeceğiniz boya kazanının hangi özellikte olması gerektiğini bilmiyor musunuz? Bu yazımızda mükemmel sonuçlar veren basınçlı boya kazanı özellikleri ve sunduğu avantajlar üzerine bilgiler vermeye çalışacağız. 

İyi Bir Basınçlı Boya Kazanı Hangi Özellikleri Taşımalıdır? 

Günümüz teknolojisi herkesin işini kolaylaştıran yenilikler getirdi. Önceki dönemlerde manuel olarak yapılan boya işlemleri günümüzde otomatik araçlar ile yapılır hale geldi. Basınçlı boya kazanı modelleri, bu sektörün işini kolaylaştıran ekipmanlar arasında ise ilk sıralarda yer aldı. Son yıllarda otomatik olanlar ise manuel modellere göre daha fazla tercih edilir oldu. İşletmenin faaliyet gösterdiği alan ve uygulama prosesine cevap vermek için ise sabit, tekerlekli ve farklı malzemelerden yapılmış birçok basınçlı hava kazanları üretildi.

Gıda, sağlık, tekstil, mobilya ve kimyasal gibi birçok sektörde kullanılan basınçlı boya kazanı, içindeki maddeyi homojen karıştırması ile mükemmel sonuçlar verir. İstenilen kıvama getirmek için ise özel ve ultra bir güç harcanma zorunluluğunu ortadan kaldırdı. Dolayısıyla emekten ve zamandan tasarruf ettirdi. Bunun yanında kullanılacak sektöre göre paslanmaz ve galvaniz gibi farklı maddelerden olan modelleri nihai ürün kalitesine değer katar. Ancak tüm bunları sağlaması için bazı temel özelliklere sahip olması şarttır.

Mükemmel sonuçlar alabilmek için bir basınçlı boya kazanının taşıması gereken özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz;

Uygulama yüzeylerinin kusursuz olmasını sağlayan boya kazanı, teknolojinin hayatı kolaylaştıran yanlarından biridir. Bu makine doğru ve kaliteli olduğunda iş performansını yükseltir. Gerek yedek parça değişimi gerekse periyodik bakımlar konusunda ise uzman bir servis ile işbirliği yapıldığında uzun ömürlü olarak kullanılabilir. Donanımı gereği güvenilir olmasıyla ise iş kazalarının minimuma indirir. Dolayısıyla iş hayatında olmazsa olmaz olan güvenlik çalışmalarına artı değer katar.

Basınçlı Boya Kazanı Nereden Alınır? 

Sunduğu birçok avantaj ile basınçlı boya kazanı boya ve kimyasallar ile ilgili pek çok sektörde kendine yer edinmiştir. Bu modellerin kompakt ve ergonomik tasarımları sayesinde ise kullanımı oldukça pratiktir. Dolayısıyla montaj yapıldıktan kısa süre sonra kullanılabilir. Sağlam ve güçlü yapısı ise uzun yıllar sorun çıkarmadan işlev görmesini sağlar. Ancak basınçlı boya kazanlarının sunduğu avantajlardan yararlanabilmek için güvenilir bir firmadan alınması şarttır. Aksi takdirde performans alınamaz, sorunlar çıkar hatta güvenlik açısından risk yaratır. 

Şayet çalıştığınız sektörde basınçlı boya kazanı ihtiyacınız varsa, kompresör ve boya kazanları konusunda uzman TAHAŞ ile irtibata geçmeden karar vermeyin. İşlem kapasiteniz, uygulama sıklığı ve karıştırılacak malzeme hakkında bilgiler vererek en uygun boya kazanı modeli hakkında bilgi alabilirsiniz. Böylelikle yüksek kaliteli sonuçlar alabileceğiniz bir basınçlı boya kazanı seçebilir iş verimini ve güvenliğini ekstra artırabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir: Basınçlı Hava Maliyetinizi Nasıl Düşürebilirsiniz?